Regulamin

1. Sklep internetowy prowadzi GaleriaPegaz.pl - Internetowa Galeria Sztuki

2. Wszystkie zdjęcia, teksty, elementy graficzne oraz pliki będące na stronie sklepu , są chronione prawami autorskimi. Bez zgody właściciela praw autorskich, autora treści strony, żadna część tej publikacji nie może być powielana, kopiowana, reprodukowana, ani przechowywana w systemach wyszukiwania lub umieszczana na innej stronie www. Nie może też być przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi, za pośrednictwem fotokopiarek, na płytach CD, czy w inny dostępny technologicznie sposób. Wykorzystywanie zdjęć i opisów w całości lub fragmentach bez zgody ich autora jest zawsze naruszeniem prawa autorskiego, zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994r.

3. Sklep GaleriaPegaz.pl dokłada wszelkich starań, aby prezentowane produkty na zdjęciach w pełni odzwierciedlały stan rzeczywisty wyglądu prezentowanego towaru. Ponieważ parametry monitorów, będących własnością klientów mogą się różnić, sklep nie odpowiada za różnice w odcieniach kolorystycznych zamawianych towarów.

4. Wypełnienie formularza oraz naciśnięcie przycisku "KUPUJĘ I PŁACĘ" jest równoznaczne ze złożeniem zamówienia. Powoduje to zapisanie w bazie danych informacji wpisanych w formularzu oraz nazwy hosta nadawcy i godziny wysłania formularza. Wszelkie próby naruszania stabilnej pracy serwisu GaleriaPegaz.pl będą zgłaszane do odpowiednich organów ścigania.

5. Złożenie zamówienia przez klienta jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu i może się odbywać przez 24h/dobę przez cały rok poprzez formularz zgłoszeniowy lub drogą elektroniczną na adres info@galeriapegaz.pl.

6. Zamówienie złożone w formie elektronicznej będzie nie dłużej niż w ciągu 2 dni roboczych potwierdzane telefonicznie, lub e-mailowo przez zespół GaleriaPegaz.pl. Zamówienie potwierdzone, zgodnie z Art. 66. ust. 1 KC, traktowane jest jako złożone oświadczenie woli. W przypadku braku możliwości potwierdzenia zamówienia firma GaleriaPegaz.pl zastrzega sobie prawo do odstąpienia od zamówienia.

7. Wszystkie zamówienia realizowane są w 48 godzin po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie. Wysyłka zakupionych przedmiotów odbywa się w dni robocze.

8. Po złożeniu zamówienia, klient otrzyma potwierdzenie przyjęcia zamówienia do realizacji na swój adres e-mail lub telefonicznie.

9. Brak potwierdzenia przyjęcia zamówienia, należy traktować, że nie zostało ono przyjęte do realizacji.

10. W przypadku chwilowej niedostępności jakiegoś towaru w sklepie, kontaktujemy się z klientem i konsultujemy dalszy sposób realizacji zamówienia. Staramy się, aby realizacja zamówienia trwała od dwóch do czternastu dni od momentu rozpoczęcia realizacji zgłoszenia. Istnieje możliwość zamawiania towaru nie będącego aktualnie w ofercie sklepu a znajdującego się w archiwum produktów. Czas realizacji takiego zamówienia uzgadniany jest indywidualnie.

11. Podczas zakupu zawsze obowiązuje cena podana przy produkcie w chwili składania zamówienia. Nie zawiera ona kosztów przesyłki które zawsze wynoszą 12,99 zł (zwykła) i 12,99 (pobraniowa) – przesyłki realizuje firma kurierska DHL. Zamówienia powyżej 500 zł chonorowane są darmową przesyłką (zwykłą) i przesyłką pobraniową. Czas realizacji przesyłki wynosi 24 godziny od dnia nadania. Przesyłki nadawane i dostarczane są tylko w dni robocze.

12. Na zapłatę za zamówiony przedmiot kupujący ma 7 dni roboczych. Dotyczy to również informacji o płatności przy odbiorze. Po tym terminie zamówienie zostaje anulowane.

13. Osoba kupująca udziela firmie GaleriaPegaz.pl - Internetowa Galeria Sztuki (Wnioskodawcy) jednorazowego pełnomocnictwa do zawarcia umowy o usługi pocztowe w imieniu i na rachunek kupującego (na podstawie umowy zawartej z kupującym i udzielonego firmie pełnomocnictwa - wg. przepisu art. 95 do art. 109 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zm., regulujące kwestię przedstawicielstwa.).

14. SklepGaleriaPegaz.pl nie jest wstanie odpowiadać za ewentualne spóźnienie w dostarczeniu przesyłki przez kuriera.

15. Sklep zastrzega sobie prawo do anulowania zamówienia, bez podania przyczyny.

16. Obowiązkiem sprzedającego Marek Konopka GaleriaPegaz.pl jest dostarczenie rzeczy bez wad (art. 12 ust. 1 pkt. ustawy o prawach konsumenta)

17. Gwarantujemy możliwość zwrotu zakupionego towaru w terminie 14 dni od daty odbioru przesyłki po warunkiem, że jest kompletna, tzn. nie nosi śladów użytkowania, posiada oryginalne metki i wszywki producentów oraz jest w oryginalnym opakowaniu. Do odsyłanego towaru należy dołączyć dokument sprzedaży i formularz zwrotu. O mającym nastąpić wydarzeniu, klient winien wcześniej powiadomić obsługę sklepu telefonicznie lub e-mailem. Sklep GaleriaPegaz.pl dokona zwrotu ceny produktu. Koszty przesyłki oraz inne kosztu uboczne transakcji nie podlegają zwrotowi. Klient dokonuje zwrotu na swój koszt. Zwrotowi nie podlegają towary wykonane na indywidualne zamówienie klienta.

18. Zwrot należności za towar następuje przelewem bankowym i rozliczany jest w terminie 14 dni roboczych od daty fizycznego otrzymania zwrotu do sklepu wraz z wymaganymi dokumentami. Zwrot pieniędzy przekazem pocztowym następuje w tym samym terminie z tym, że należność pomniejszona jest o zapłatę za usługę pocztową. Przed wysyłką prosimy o poinformowanie o chęci dokonania zwrotu

19. W chwili obecnej ze względu na rodzaj opodatkowania GaleriaPegaz.pl wystawia faktury bez VAT. Wszelkie zmiany dotyczące wystawiania faktur VAT zostaną zamieszczone w niniejszym regulaminie.

20. Zamówienia w serwisie GaleriaPegaz.pl dokonać można pod warunkiem zaakceptowania niniejszego regulaminu. Złożenie zamówienia, jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

21. Wszystkie dane osobowe klienta są chronione i wykorzystywane wyłącznie do celów informacyjnych i marketingowych na potrzeby sklepu GaleriaPegaz.pl , zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.09.1997r. opublikowanych w Dzienniku Ustaw nr 133 poz.883.

22. Adres pod którym konsument może składać reklamacje: Marek Konopka, GaleriaPegaz.pl, Myśliwska 7/35, 60-124 Poznań lub info@galeriapegaz.pl

23. Sprawy nie uregulowane niniejszym regulaminem rozstrzygają przepisy Kodeksu Cywilnego.

24. Sklep GaleriaPegaz.pl zastrzega sobie prawo do zmiany treści niniejszego regulaminu bez uprzedzenia.